Üç ayda bir düzenlediğimiz sanal etkinliğimiz olan Cloudera Now, veri bilimciler, veri mühendisleri ve analiz uzmanları dâhil olmak üzere en son ve en önemli ürün yeniliklerimiz hakkında bilgi almak isteyen tüm veri uygulayıcılarına yönelik olarak tasarlanmıştır. Katılımcılar kapsamlı gösterimler, müşteri kullanım senaryoları ve etkileşimli soru-cevap oturumları aracılığıyla kazanacakları yeni becerileri ve bilgileri organizasyonlarına taşıyacaklardır.

 

Bize katılın ve ürünlere, kod paylaşımlarına ve yeni teknolojilerin ön gösterimlerine erken erişim elde eden ilk kişilerden biri olun. Etkinliğe katılamıyor musunuz? Endişelenmenize gerek yok – istediğiniz zaman görüntülemek üzere tüm içeriğe isteğe bağlı olarak erişebileceksiniz.

Cloudera Now'dan bekleyebilecekleriniz:

Güvenilir Yapay Zeka (AI) için yegane open data lakehouse ile sonuca ulaşın

Büyük dil modelleri (LLM) ve uygun ölçekteki gerçek zamanlı self servis analizleri gibi yeni teknolojiler, işletmenizin hızlı ve eksiksiz veri iş akışlarını en düşük maliyetle güçlendirmek için en gelişmiş open data lakehouse'a ihtiyaç duymasına yol açmaktadır. Cloudera Now'da, veri hareketinden Yapay Zekaya (AI) ve daha da fazlasına, iş etkinizi artırmak için ihtiyacınız olan her şeye sahip olun!

Ürün gösterimleri

En son Applied ML Prototypes ve Apache Iceberg imkânları dâhil olmak üzere yeni ürünlerin tanıtımlarını görün. Büyük dil modellerinden (LLM) Yapay Zeka (AI) uygulamalarına ve arkasından gelen her şeye, güvenilir Yapay Zekayı (AI) uygun ölçekte etkinleştirmek için AWS ve Pinecone gibi ortaklarla nasıl entegre olduğumuzu öğrenin. Apache Flink ve Iceberg ile akıştaki veri iş yüklerinizi nasıl basitleştireceğinizi keşfedin. Ayrıca diğer harika gösterimleri de kaçırmayın; örneğin en son Apache Iceberg özelliklerinin uygulanması gibi.

Kullanabileceğiniz pratik bilgiler!

İster CDP Private Cloud'a geçiş yapıyor olun isterse Cloudera yolculuğunuza yeni başlıyor olun, en son güncellemeleri uygularken varsayımları ortadan kaldırın ve iş etkinizi hızlı bir şekilde sunmaya başlayın. Cloudera uzmanları tarafından yönetilen adım adım üzerinden geçme faaliyeti, pratik uygulama ve hemen kullanabileceğiniz optimizasyon bilgileri ile analiz ve Yapay Zeka (AI) yeteneklerinizi yeni seviyelere çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Akıştaki en önemli iş yüklerinizde gerçek zamanlı iç görüler sağlayabilen, ölçeklenebilir bir open lakehouse’un nasıl sağlanacağı dâhil olmak üzere data lakehouse'unuzda Cloudera Data Platform dağıtımlarını nasıl anlayacağınızı ve optimize edeceğinizi öğrenin.

Etkileşimli Soru-Cevap oturumları

İster Makine Öğrenimi (ML) yeteneklerinizi geliştirmek ve Apache Iceberg ile veri iş akışlarını hızlı ve çok yönlü hale getirmek, isterse şeffaf ve gözlemlenebilir veri akışları oluşturmak istiyor olun, tüm sorularınıza cevap verebiliriz. Canlı bir soru-cevap oturumuna katılın ve karşınıza çıkabilecek tüm zorluklar ve fırsatlar konusunda aklınıza gelebilecek her şeyi Cloudera ürün uzmanlarına sorun.

Gündem


TOPLAM 90 DAKİKA

Yeni Applied ML Prototype ile Büyük Dil Modellerinin (LLM) İş Kullanım Durumunun Özelleştirilmesini Kolaylaştırın

Robert Hryniewicz, Director of Product Marketing
Jake Bengtson, Technical Evangelist Director

Cloudera’ya ait Applied ML Prototypes (AMPs) kuruluşların kullanımına hazır, tek tıklamayla kullanılabilen ve müşteri ile ilgili veriler ile belirli iş kullanım durumlarına kolayca uyarlanabilen bir dizi Yapay Zekâ (AI) uygulaması sunar.

Bu oturumda, bu modellerden bağlamsal olarak doğru çıktılar alınmasını sağlamak için farklı yöntemler kullanılarak büyük dil modellerinin (LLM) kuruluş verileri ile nasıl özelleştirildiğini gösteren dört yeni AMP açıklanmaktadır.

Cloudera, yeni büyük dil modelleri (LLM) ile çalışan uygulamaları çevrimiçi olarak hızlıca getirmek amacıyla esneklik, performans ve bilgi işlem seçenekleri sunan, sınıfının en iyisi olan bir dizi platform imkânı için Pinecone ve AWS ile ortaklık kurmuştur.

Bu oturumda şunları öğreneceksiniz:

 • Cloudera Machine Learning hizmeti ile birlikte standart olarak gelen büyük dil modellerine (LLM) özgü uygulama prototiplerini
 • Bu büyük dil modeli (LLM) uygulamalarına hızlı bir şekilde nasıl başlayacağınızı, bunları ortamınızda nasıl kullanacağınızı ve belge özetleyicileri, sohbet robotları ve kod yardımcıları gibi bağlamsal olarak zengin uygulamaları nasıl oluşturacağınızı
 • Geniş bir büyük dil modeli (LLM) uygulama gelişimi bağlamında, RAG mimarisinden ince ayara, kendi uygulamalarınızı barındırmaya veya üçüncü taraf hizmetlerini kullanmaya kadar neleri dikkate almanız gerektiğini

Apache Iceberg'ün büyük sırrı — Cloudera open data lakehouse'taki en son imkânlar

Navita Sood, Director Product Marketing, MDA
Jonathan Ingalls, Principal Solutions Engineer

Apache Iceberg, verileri ve Yapay Zekâyı (AI) herkes için yaygın hâle getirmek amacıyla veri mimarilerini dönüştüren devrim niteliğinde bir güçtür. Farklı motorlarla çalışabilen özellikler ve altta yatan mimari, veri analistlerinin, veri bilimcilerin ve veri mühendislerinin verilere kolayca erişebilmesini ve her sektördeki farklı iş kullanım durumlarında tercih ettikleri araç ile daha verimli bir şekilde çalışabilmesini sağlar.

İster Apache Iceberg'ü ilk kez kullanıyor olun isterse kuruluşunuzda zaten uygulamakta olun, Iceberg'ün Cloudera open data lakehouse ile entegre edilmesinin getirdiği temel Apache Iceberg sırlarını ve gizli cevherlerini keşfetmek için bize katılın. Bu oturumda şunları öğreneceksiniz:

 •  En son özelliklerin nasıl uygulanacağını — Iceberg kopyalamadan dallanmaya ve etiketlemeye, kopyasız klonlamaya, veri paylaşımına ve rol tabanlı veri erişimine
 • Tüm bu imkânların (ve daha fazlasının) performansı ve verimliliği nasıl artırdığını, depolama maliyetlerini nasıl düşürdüğünü ve tüm verilerin güvenliğini ve yönetimini nasıl garanti altına aldığını
 • Apache Iceberg'ün kuruluşunuzdaki tam potansiyelinin nasıl ortaya çıkarılabileceğini, ayrıca gerçek müşteri üretimi kullanım durumlarını ve bunların iş üzerindeki etkilerini öğrenin

İşiniz için Flink ve Iceberg ile Akıştaki Verileri Basitleştirme

Chris Joynt, Product Marketing Manager DiM
Steve Mattison, Senior Sales Engineer

Büyüyen iş durumları için uygulamalar ve kullanıcılar daha gerçek zamanlı veri talep etmeye devam eder. Akıştaki mimariler, veri üreticileri ve tüketicileri arasında bir bağ dokusu sağlamak üzere ortaya çıkmıştır, ancak kuruluşların ölçeği büyüdükçe oldukça karmaşık hale gelebilir. Bu karmaşıklık yüksek maliyetlere, kaynakların verimsiz kullanımına, değişiklik yapmada zorluklara ve akıştaki verilerin analiz için erişilmez hale gelmesine yol açar. Kuruluşlar, akıştaki verileri işlemek ve miktarını azaltmak için Flink'i ve akıştaki verilerin depolanmasını çok daha verimli bir depolama katmanına aktarmak için Iceberg'ü ekleyerek veri mimarilerini basitleştirirken verilere ve iş esnekliğine çok daha geniş çaplı bir erişim sağlayabilir. En iyisi de, bunlar birlikte kullanımlarını kolaylaştırmak adına zaten entegre edilmiştir!

Flink + Iceberg için yaygın kullanım durumlarından bazılarının üzerinden geçerken bize katılın:

 • Akıştaki verilerin lakehouse'a yüksek hızla alımı
 • Daha akıllı olaya dayalı uygulamalar
 • Gerçek zamanlı veri ürünleri

Flink ve Iceberg'ün veri altyapınızı basitleştirerek kuruluşunuzu gerçek zamanlı verilerin tam potansiyelinden faydalanmak üzere nasıl güçlendirebileceğini öğrenme fırsatını kaçırmayın.

 

Konuşmacılar

Santiago Giraldo Sr. Director, Product Marketing - Hybrid Data Services
Robert Hryniewicz Director, Product Marketing, Cloudera
Navita Sood Director Product Marketing, MDA
Chris Joynt Director Product Marketing, Data in Motion

Şimdi Kaydolun

Your form submission has failed.

This may have been caused by one of the following:

 • Your request timed out
 • A plugin/browser extension blocked the submission. If you have an ad blocking plugin please disable it and close this message to reload the page.